ادیت و ویرایش صوت و صدا

ادیت و ویرایش صوت یا صدا به مجموع فرایندهایی گفته می‌شود که طی آن‌ها یک موسیقی یا صدا برای فیلم، کلیپ، تیزر تبلیغاتی و هر اثر صوتی یا ویدیویی دیگر آماده می‌شود. این فرایند از مرحله انتخاب صدا یا موسیقی تا اخرین مرحله یعنی مونتاژ ادامه پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که ویرایش صوت و صدا فقط شامل انتخاب یا مونتاژ آن نمی‌شود بلکه حذف یا اصلاح صداهای بی‌کیفیت نیز بخشی از ادیت صوتی یک پروژه به حساب می‌آید.

صدای گوش‌نواز اثرگذاری یک کار ویدیویی و محصولات صوتی مثل: پادکست، موزیک، کتاب صوتی و ... را دو چندان می‌کند. دلیل این اتفاق هم رعایت نکات مربوط به عناصر زیبایی شناسی است. در ادیت صوت و صدا، صداها و حتی آواها طوری اجرا یا انتخاب می‌شوند که بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب داشته باشند. در نتیجه اگر شما نیز می‌خواهید اثر ساخته شده‌تان دلنشین و به یادماندنی باشد می‌توانید روی کمک تیم ما در استودیو انعکاس حساب کنید.

مراحل انجام پروژه ادیت صوت و صدا

ما برای اجرای پروژه‌های مربوط به صوت طبق مراحل زیر عمل می‌کنیم شما می‌توانید در تمام مراحل نظرات و پیشنهادات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید:
  • ثبت سفارش ویرایش صوت و صدا
  • برگزاری جلسه برای شنیدن نظرات شما
  • اجرای پروژه
  • ادیت و بازبینی (در صورت نیاز)
  • تحویل پروژه در زمان مقرر

مهم ترین نکات در ادیت صوت و صدا 

رعایت اصول میکس و مسترینگ :  میکس فرآیندی است که باعث می‌شود قطعات موسیقی در تعادل با یکدیگر قرار گرفته و فرمتی مناسب پیدا کنند. مسترینگ نیز باعث می‌شود اثر تولید‌شده با حجم صدا و فرکانس خوبی شنیده شود. این پروسه با استفاده از نرم افزار ادیت صوت و صدا در مراحل پایانی کار انجام می‌شود. رعایت اصول میکس و مسترینگ در ترکیب قطعات منجر به خلق اثری فاخر می‌شود. رعایت این نکات برای ساخت پادکست و سایر فایبل‌های صوتی نیز صداق است. 

استفاده از افراد متخصص: متخصصین حوزه صوت و صدا کسانی هستند که سال‌ها در این عرصه فعالیت کرده و جنس انواع صداها را به خوبی می‌شناسند. به طور مثال برای فضاسازی یک بازار نمی‌تواند فقط از صداهای افراد استفاده کنید بلکه گاهی لازم است صدایی که نشان‌دهنده حضور ابزار یا تجهیزات است نیز به گوش برسد. یک ادیتور حرفه‌ای با فضاسازی درست باعث عمق بخشیدن به آثار صوتی می‌شود. صداگذاری و انتخاب موزیک نیز وظیفه همین افراد است.

مشتریان

برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

هزینه

مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

سوالات متداول

شاید سوال شما هم باشد

سفارش ادیت و ویرایش صوت و صدا

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دوره های آموزشی

به دنبال یادگیری ادیت و ویرایش صوت و صدا هستید؟

نظر مشتریان

مشتریان ما چه می گویند؟

افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

مقالات

درباره ادیت و ویرایش صوت و صدا بیشتر بدانیم

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین اول قدم، صحبت کردن ما با همدیگه هست.