گویندگی و نریشن

گویندگی، روخوانی از یک متن با لحنی دلنشین و مناسب با موضوع مورد نظر است که تاثیرگذاری یک محتوا را دوچندان می‌کند. استفاده از یک گوینده یا نریتور برای ساخت یک کلیپ یا محتوای صوتی باعث می‌شود مخاطب بیشتری جذب آن محتوا شود. در واقع گوینده یک روایتگر است که برای درک بیشتر مخاطب از محتوا جملات را طوری ادا می‌کند که اهمیت و عمق آن‌ها به خوبی قابل فهم باشد. همین روش است که باعث می‌شود محتوای ویدیویی یا صوتی بیشتر دیده یا شنیده شود.

گویندگی مفهوم کلی‌تری نسبت به نریشن دارد. یک گوینده حرفه‌ای فقط روخوانی نمی‌کند بلکه با استفاده از تکنیک‌های گویندگی احساسات یک متن یا داستان را به خوبی به شنونده منتقل می‌کند. به طور مثال تلفظ صحیح کلمات باعث دلنشین‌تر شدن آن محتوا خواهد شد در نتیجه یک نریتور یا گوینده با دقت در این موضوع به تاثیرگذاری بیشتر آن محتوا کمک زیادی می‌کند. با توجه به تمام صحبت‌ها به این نتیجه می‌رسیم که یکی از بهترین روش‌های تولید متحوا ساخت نریشن و تولید فایل صوتی است. 

مراحل تولید یک فایل صوتی در استودیو انعکاس:

تولید یک فایل صوتی کاری فراتر از روخوانی یا نریشن است. برای اینکه یک محصول باکیفیت تولید شود باید افراد مختلفی بر روی آن کار کنند. مراحل انجام گویندگی و نریشن در استودیو انعکاس به ترتیب زیر است:

  • ثبت سفارش گویندگی توسط شما
  • نگارش متن با کمک نویسندگان ماهر
  • روخوانی متن توسط نریتور در استودیو ضبط صدای انعکاس
  • تغییر فایل و حذف صداهای مزاحم یا اضافه کردن افکت‌ها توسط تدوین‌گر
  • انتخاب آهنگ زیر صدا توسط آهنگساز (در صورت نیاز)
  • تحویل فایل صوتی تولید شده در زمان مقرر


 

کاربرد نریشن یا گویندگی برای کسب و کار شما چیست ؟

صدا همیشه از مهم‌ترین بخش‌های برقراری ارتباط با دیگران است. اینکه با چه لحنی صحبت کنیم تا مخاطبمان احساس بهتری نسبت به ما یا موضوع بحث پیدا کند دغدقه همه انسان‌هاست حال اگرکسب‌وکاری دارید که در بخش‌های مختلف نیاز به روخوانی از یک متن دارد می‌توانید برای تولید آن اثر روی کمک تیم ما حساب کنید. کسب‌وکارهایی مثل:

تولید کتاب صوتی: برای تولید کتاب صوتی باید از نریتورهای حرفه‌ای‌تر استفاده کرد. کتاب یک محتوای طولانی است که برای شنیده شدن باید بسیار جذاب گویندگی شود تا مخاطب انگیزه لازم برای شنیدن آن را داشته باشد. در نتیجه اگر از یک گوینده کاربلد استفاده ‌کنیم و کیفیت کار را در تمام مراحل حفظ کرده و اثرگذاری بیشتری روی مخاطب خواهیم داشت.

تولید پادکست: پادکست‌ها فایل‌های صوتی هستند که عموما قصه‌ای را روایت می‌کنند. تولید یک پادکست خوب مستلزم این است که ما تا چه اندازه توانسته‌ایم احساسات مخاطب را برانگیزیم؟ برای جذابیت بیشتر پادکست باید لحن مناسبی در موقعیت‌های مختلف داستان انتخاب و اجرا کنیم.

صداگذاری یا دوبله: کار دوبله یک اثر به خودی‌خود سخت و حساس است زیرا شخصیت‌ها از قبل طراحی شده‌اند و دوبلور باید تلاش کند تا دقیقا صدای خود را مطابق با شخصیت آن کاراکتر تغییر دهد.

ساخت مستند: برای ساخت مستند‌های مختلف که توضیحی برای اتفاقات دارند نیاز به یک نریتور  است تا با گویندگی به کمک لحنی مناسب درک محتوا را برای مخاطب آسان‌تر کنند. 

تبلیغات: تقریبا در اکثر انواع تبلیغات مثل ساخت تیزر، مستند صنعتی، تیزر تلوزیونی، موشن گرافیک و ... نیاز به گونده‌ای است که برای تاثیرگذاری بیشتر با لحنی که مناسب تبلیغات است مطالب را توضیح دهد.

 

مشتریان

برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

هزینه

مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

سوالات متداول

شاید سوال شما هم باشد

سفارش گویندگی و نریشن

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دوره های آموزشی

به دنبال یادگیری گویندگی و نریشن هستید؟

نظر مشتریان

مشتریان ما چه می گویند؟

افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

مقالات

درباره گویندگی و نریشن بیشتر بدانیم

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین اول قدم، صحبت کردن ما با همدیگه هست.