فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور


خدمات سینمایی یعنی تامین هر چیزی که برای ساخت یک فیلم یا ویدیوی تبلیغاتی نیاز دارید. این خدمات شامل هر چیزی اقدامی است که در مراحل، پیش تولید، تولید و پس تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد مثل: فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور. استودیوی انعکاس تمامی خدمات مربوط به مراحل مختلف مثل اجرای پروژه و یا حتی مراحل پیش‌تولید مثل: اخذ مجوزهای مربوطه، هماهنگی با ارگان‌های مرتبط و ... را انجام می‌دهد. اگر قصد ساخت یا ادیت انواع محتواهای ویدیویی را دارید می‌توانید روی کمک تیم ما در استودیو انعکاس حساب کنید.

خدمات فیلم‌بردای علاوه بر موارد گفته شده که مربوط به مرحله پیش تولید بودند مواردی مثل تامین تجهیزات ساخت فیلم مثل: تجهیزاتی مثل ست کامل نورپردازی، دوربین‌های مختلف، پهباد یا کوادکوپتر (برای فیلم‌برداری از رویدادها یا ساختمان‌های بزرگ) و به طور کلی هر آن چیزی که در ساخت ویدیو به آن نیاز دارید. تامین عوامل صحنه: هماهنگی و دعوت از عوامل صحنه مثل: هنرور (افراد زیادی که در یک صحنه وجود دارند)، بازیگر، گریمور، صداپیشه، تدارکات و طراح صحنه و دکور شامل این بخش از مرحله پیش تولید است. تامین لوکیشن: در تولید یک ویدیو شما به چندین لوکیشن مختلف نیاز دارید. 

مراحل تدوین ویدیو

مراحل تدوین ویدیو در استودیو انعکاس به گونه‌ای برنامه ریزی شده که در کوتاه‌ترین زمان و بالاترین کیفیت پروژه شما انجام شود. این مراحل به ترتیب عبارتنداز:

 • ثبت شفارش تدوین تیزر، کلیپ و ویدیو
 • برگزاری جلسه برای شنیدن نظرات شما
 • ایده پردازی و انتخاب سبک ادیت ویدیو
 • انجام پروژه (با در نظر گرفتن سلیقه شما)
 • تحویل پروژه تدوین فیلم در زمان مقرر
نمونه کارها

نمونه کارهای فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور

برای مشاهده نمونه کارها بر روی آن ها کلیک کنید.

 • همه نمونه کارها
  همه نمونه کارها

  فیلمبرداری، مرحله دوم تولید ویدیو است 

  فیلمبرداری از کسب‌وکار شما باعث افزایش آگاهی و البته افزایش مخاطب می‌شود. منظورمان از فیلمبرداری در واقع خدمات فیلمبرداری تبلیغاتی است. به طور مثال برای معرفی خدمات یا محصول و ثبت یک جلسه، جشنواره، ایونت یا مراسم‌های مختلف می‌توانید از فیلمبرداری صنعتی و تبلیغاتی استفاده کنید. استفاده از ویدیومارکتینگ با هدف چذب مشتری و افزایش فروش یک تصمیم منطقی برای پیشرفت کسب و کار شما است. این کار نه تنها در بحث فروش به شما کمک می‌کند بلکه در بلند مدت باعث ارتقا هویت تجاری برند شما نیز می‌شود. 

  فیلمبرداری تبلیغاتی بیشترین تاثیر را بر روی کسب و کارهای آنلاین دارد. افرادی که فروشگاه‌های اینترنتی دارند با استفاده از انتشار فیلم تبلیغاتی به راحتی می‌توانند تعداد مخاطبانشان را چند برابر کرده و فروش بیتری داشته باشند. علت این موضوع نیز میزان تاثیرگذاری ویدیوها نسبت به عکس و متن است؛ ویدیو‌ها در عین کوتاه بودن، مطالب را به صورت کامل نشان می‌دهند. به بیان ساده‌تر در کم‌ترین زمان حق مطلب را ادا می‌کنند بنابراین مخاطبان آن را به دیگر روشهای پرزنت محصول ترجیح می‌دهند. 

   

  تدوین و ادیت ویدیو

  تدوین فیلم یعنی ویرایش یک ویدیو و جذاب‌تر کردن آن برای مخاطب. منظور از ویرایش ویدیو یعنی حذف نقاط ضعف آن (بدون آسیب به موضوع اصلی ویدیو). اگر شما برای کسب‌وکار خود ویدیو، تیزر و کلیپ تولید می‌کنید بدون شک برای بالابردن جذابیت بصری و ارزش هنری آن نیاز به ادیت ویدیو دارید. یک ادیت حرفه‌ای در واقع یک ایده‌پردازی قوی است. که منجر به جذاب شدن خروجی کار می‌شود. تدوین فیلم زیر مجموعه ادیت است. یعنی برای ادیت یک ویدیو می‌توان از سبک‌های مختلف تدوین استفاده کرد. این روش‌ها متناسب با نوع ویدیو انتخاب می‌شود به طور مثال: ادیت سینمایی برای فیلم‌های بلند یا کوتاه و ادیت تلوزینونی برای پروژه‌هایی مثل شو تلوزیونی استفاده می‌شود.

   

  تدوین و ادیت ویدیوها، مخاطب را مجذوب می کند

  از سبک‌های مختلف تدوین ویدیو برای انوع کلیپ یا تیزرها استفاده می‌شود. که همه این‌ها تدوین نامیده می‌شود اما د رعمل با یکدیگر متفاوت است. سفارش تدوین ویدیو معمولا مربوط به موارد زیر می‌شود. اگر شما نیز در یکی از مشاغل زیر فعالیت می‌کند می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های ادیت، ویدیوهای جداب‌ و پر بیننده‌‌ای را تولید کنید:

  ادیت ویدیو برای یوتیوب: ادیت ویدیوهایی که در یوتیوب منشر می‌شود کمی متفاوت است زیرا برای ادیت آن‌ها باید از سبک‌ها و تکنیک‌های خاصی استفاده شود. در کنار رعایت بسیاری از نکات در تدوین ویدوهای یوتیوب باید به ساده یا اصطلاحا خودمونی بودنها نیز توجه شود. بنابراین اگر برای کانال یوتیوبیتان نیاز به ویدیو آموزشی، خدماتی و ... دارید می‌توانید از خدمات تدوین استودیو انعکاس استفاده کنید.

  تدوین و ادیت موزیک ویدیو: همه موزیک‌هایی که منتشر می‌شود برای افزایش تاثیرگذاری نیاز به یک ویدیو دارد. شما بدون شک در کنار تولید ویدیو نیاز به یک ادیت حرفه‌ای نیز دارید. ادیت حرفه‌ای و بی‌نقص ویدیوهایی که با عنوان موزیک ویدیو پخش می‌شود می‌تواند جذابیت بصری آن کار را افزایش داده و منجر به بازدید بیشتر آن کمک کنند.

  تدوین فیلم آموزشی: ادیت ویدیو آموزشی کار دشواری است. زیرا این ویدیوها باید به گونه‌ای ادیت شوند که حالت کسالت‌بار یک کلیپ آموزشی را از بین ببرند. در حقیقت این وظیفه ادیتور است که یک ویدیو آموزشی جذاب ارائه دهد. از طرفی تدوین این کلیپ‌ها نیاز به صرف زمان زیادی دارد زیرا همانطور که در صفحه تولید فیلم آموزشی توضیح داده‌ایم باید برای تاثیرگذاری بیشتر این فیلم‌ها کارهای زیادی انجام شود.

  تدوین ویدیو برای اینستاگرام: ویدیوهایی که در اینستاگرام منتشر می‌شود یا برای معرفی محصول، خدمات است یا جنبه آموزشی دارد. مهم‌ترین نکته در تدوین کلیپ‌های اینستاگرام توجه به زمان محدود آن‌ها است. این ویدیوها طوری ادیت شوند که هم کوتاه باشند تا از کسل شدن مخاطب جلوگیری کنند و هم جذاب باشند تا مخاطب به دیدن و درک کفهوم آن تشویق شود.

   

  اصلاح رنگ و نور

  اصلاح رنگ و نور را می‌توان آخرین مرحله تولید یا ادیت ویدیو دانست. بعد از تدوین فیلم، برای اثرگذاری بیشتر از تکنیک‌های کالرکریدینگ یا اصلاح رنگ و نور استفاده می‌کنیم. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که وقتی یک ویدیو تدوین می‌شود دیگر چه نیازی به اصلاح رنگ و نور دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که این کار باعث می‌شود قبل از شنیدن دیالوگ حس داستان منتقل شود در نتیجه به قصه‌پردازی و تفهیم حس و حال یک فیلم یا تیزر تبلیغاتی کمک بسیاری می‌کند. 

  اصلاح رنگ و نور باعث فضاسازی می‌شود. استفاده از تکنیک‌های کالرگریدینگ باعث می‌شود حس یک دیالوگ یا فضا ببهتر به مخاطب منتقل شود. در واقع با اصلاح رنگ و نور یک ویدیو، مخاطب حس و درک عمیق‌تری نسبت به آن روایت پیدا می‌کند. به عنوان مثال برای نشان دادن احساسات مثبت اصولا از رنگ‌های گرم استفاده می‌شود و برای نشان دادن صحنه‌های منفی از رنگ‌های سرد.

   

  چه ویدیوهایی نیاز به اصلاح رنگ و نور دارند

  ویدیوهایی مثل موشن گرافیک که تماما با استفاده از نرم‌افزارها تولید می‌شوند نیاز به کالرکریندیگ ندارند اما این کار برای مابقی ویدیوها الزامی است. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  فیلم آموزشی: برای ادیت فیلم آموزشی به طور معمول از رنگ و نور نرمال استفاده می‌کنند. ایجاد فضای گرم یا سرد باعث پرت شدن حواس مخاطب از مختوای ویدیو می‌شود. بنابراین در ساخت فیلم آموزشی برای اینکه توجه مخاطب به محتوا جلب شود نه فضاسازی از رنگ و نور ملایم استفاده می‌کنیم.

  فیلم تبلیغاتی: یک ویدیو تبلیغاتی باید در ابتدا جلب توجه کرده و سبس احساسات مخاطب را هدف قرار دهد. بنابراین برای ساخت تیزر تبلیغاتی (بسته به نوع آن) باید شدت رنگ‌ها را بیشتر کنیم تا ویذیو هیجان‌انگیبزتر شود. به این صورت تصاویر جلوه زیباتری پیدا کرده و باعث ثرگذاری بیشتر می‌شوند.

  ساخت مستند صنعتی: فیلم‌های صنعتی معمولا با هدف معرفی محصول یا نشان دادن یک واحد صنعتی ساخته می‌شود. بنابراین باید طوری ادیت شوند که در آن‌ها جزئیات به وضوح دیده شود. به بیان ساده‌تر رنگ‌ها باید دقیقا مثل نمونه واقعی دیده شوند به عنوان مثال زمانی که ویدیو یک کارخانه تولید خودرو را ادیت می‌کنیم باید رنگ خودرو دقیقا مشابه با رنگ واقعی آن دیده شود. 

  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره فیلم‌برداری، تدوین و اصلاح رنگ و نور بیشتر بدانیم

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶