طراحی بروشور، کاتالوگ و جلد کتاب


طراحی کاتالوگ، بروشور و جلد کتاب از جمله اقدامات ارزشآفرین برای هر کسبوکاری است. این سه مورد ابزارهایی هستند که با وجود پیشرفت دنیای دیجیتال همچنان کارایی خود را حفظ کردهاند. بنابراین میتوان گفت هنوز هم راهکار خوبی برای جذب مخاطب و افزایش فروش به حساب میآیند. خلاقیت در طراحی، توجه به جذابیت محتوا، میزان تاثیرگذاری، ایجاد هویت تجاری و از همه مهمتر خلق یک ارزش از جمله ویژگیهایی است که در این نوع از طراحیها باید وجود داشته باشد. شما نیز اگر همین چند ویژگی را در نظر بگیرید میتوانید مخاطبان زیادی را جذب کرده و باعث پیشرفت کسبوکارتان شوید. 

منظور از کاتالوگ دفترچهای است که در آن جزئیات و اطلاعات مورد نیاز مشتریان در قالبها و طرحهای گرافیکی متفاوت طراحی میشود. این دفترچه یا کالانما شامل فهرست، عکس، نحوه استفاده محصول یا نوع خدمت، ویژگیها و جزئیات محصولات یا خدمات می‌شود. بروشور نیز نوعی دفترچه راهنمای محصول و جزئیات کالا یا خدمات است که با هدف تسهیل کار برای مخاطبین طراحی میشود. در طراحی بروشور اصولا تعداد صفحات کمتر از کاتالوگ است بنابراین باید مطالب گفته شده دقیقو هدفمندانتخاب شوند. از جمله مهمترین انواع بروشور شامل: بروشور معرفی محصول که برای ایجاد آگاهی در مورد محصولات جدید طراحی میشود.

مراحل طراحی کاتالوگ، بروشور و جلد کتاب در استودیو انعکاس

تیم طراحی ما در استودیو انعکاس مطابق با مراحل زیر اقدام به طراحی گرافیکی کاتالوگ و بروشور می‌کند. شما می‌توانید در تمام این مراحل، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 • ثبت سفارش
 • برگزاری جلسه هماهنگی
 • تحقیق و ایده‌پردازی
 • ارائه طرح اولیه
 • بازبینی و اصلاح طرح
 • ارسال فایل در زمان مقرر
نمونه کارها

نمونه کارهای طراحی بروشور، کاتالوگ و جلد کتاب

برای مشاهده نمونه کارها بر روی آن ها کلیک کنید.

 • همه نمونه کارها
  همه نمونه کارها

  کاتالوگ و بروشور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد ؟

  اگر می‌خواهید کاتالوگ و بروشور حرفه‌ای داشته باشید باید در ابتدا به مواردی مثل: هدف برند و هویت شرکت توجه کرده سپس با در نظر گرفتن اصول طراحی حرفه‌ای اقدام به سفارش یا تولید کاتالوگ کنید. موارد پایین مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هر کاتالوگ یا بروشور باید داشته باشد:

  ✔ کاتالوگ و بروشور باید برای مخاطب طراحی شود:  در طراحی کاتالوگ نباید سلیقه شخصی را اولویت کار قرار دهید زیرا گاهی سلیقه شما با آن چیزی که نیاز مخاطب را پاسخ می‌دهد مغایرت دارد. هدف از طراحی کاتالوگ و بروشور در واقع معرفی و فروش محصول یا خدمات است. پس باید در طراحی کاتالوگ بیشتر از هر چیزی به معرفی محصولات و خدماتی پرداخت که و نیازهای آن‌ها را برطرف کرد. در نتیجه اگر سلیقه شما به عنوان صاحب کسب‌وکار با آن چیزی که طراح ارائه می‌کند متفاوت است باید این مورد را در نظر گرفته و طبق اصول طراحی کاتالوگ پیش رفت.

  ✔ محصول محور بودن کاتالوگ یا بروشور: در واقع هدف از طراحی پوستر، بنر تبلیغاتی و بروشور یا کاتالوگ معرفی محصول و برندیگ است. معرفی محصولات باید به گونه‌ای که باشد که مشتریان به خوبی با مهم‌ترین ویژگی‌های آن یعنی اندازه و کاربری یا موارد استفاده از آن آگاه شوند. استفاده از توضیحات اضافی و غیرضروری فقط باعث پرت‌شدن حواس مخاطب شده و معرفی محصول را به حاشیه می‌برد. به عنوان مثال هیچ برند حرفه‌ای تاریخچه خود را به صورت کامل در کاتالوگ محصولات نمی‌آورد چون مخاطبان 

  ✔ استفاده از تصاویر خلاقانه: برای طراحی یک کاتالوگ شما باید از محصولاتتان با سبک عکاسی زمینه سفید عکاسی کنید. این تصاویر مهم‌ترین بخش کاتالوگ یا بروشور را تشکیل می‌دهند. در واقع عکاسی صنعتی از مهم‌ترین عناصر در تعیین طرح گرافیکی کاتالوگ و بروشور است. در این بخش مهم نیست که شما چه نوع کاتالوگی نیاز دارید بلکه مهم این است که بهترین و خلاقانه‌ترین عکس‌ها را برای آن در نظر بگیرید. بهترین عکس یعنی تصویری که ویژگی‌های محصول مثل رنگ و طرح را به خوبی نمایش دهد.

   

  پرسونای مخاطب مهم‌ترین نکته در طراحی جلد است

  طراحی جلد کتاب شامل 3 بخش اصلی می‌شود. موفق عمل کردن در هر کدام از این بخش‌ها شانس بیشتر دیده‌شدن و فروش یک کتاب یا محصول این‌چنینی را افزایش می‌دهد. ما در استودیوی تبلیغاتی انعکاس با توجه به تجربیاتی که در این زمینه کسب کرده‌ایم. این بخش‌ها را این‌گونه برای شما توضیح خواهیم داد:

  ✔ تشخیص و تحلیل پرسونا: پرسونا به جامعه هدفی گفته می‌شود که مخاطبان اصلی شما را تشکیل می‌دهند. تعیین پرسونا اولین مرحله برای شناخت مخاطبان است. برای انجام این کار رده سنی، شخصیت و جنسیت مخاطب باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال جامعه هدف یک کتاب، دختران نوجوان هستند در نتیجه باید طبق شخصیت، علایق و البته موضوع، جلد کتاب طراحی شود. تعیین پرسونا نکته بسیار مهمی است که حتی در عکاسی تبلیغاتی نیز اهمیت زیادی دارد.

  ✔ ایده‌پردازی: ایده‌های اولیه باید بر روی کاغذ آورده شوند تا طراح بتواند با پروبال دادن به آن‌ها یک طرح زیبا و متناسب را ارائه دهد. در بیشتر اوقات طرح نهایی با مدل اولیه تفاوت بسیار زیادی دارد بنابراین نباید آن را قضاوت کنید. باید در نظر داشته باشید که مهم‌ترین چیز در این مرحله، انحصاری کردن طرح است یعنی طراح باید تلاش کند ایده‌ اولیه خود را به یک طرح منحصربه‌فرد تبدیل کند. این بخش دقیقا شبیه به مراحل طراحی پوستر است.

  ✔ اجرا: در این قسمت طرح نهایی بر روی جلد زده می‌شود. این طرح شامل: طراحی جلد، طراحی پشت جلد، طراحی عنوان کتاب و عطف کتاب است. عطف کتاب به نقطه‌ای از آن گفته می‌شود که در نگاه اول، نظر بیننده را به خود جلب می‌کند. در زمانی که طراح در حال اجرای نسخه نهایی است این بخش را مشخص کرده و با استفاده از رنگ یا طرح‌های متفاوت به جذابیت بیشتر آن کمک می‌کند. المان‌های موجود در این بخش شامل: نام کتاب، ناشر و نویسنده و همچنین تعداد چاپ آن می‌شود.

   

  جذابیت منوی رستوران بخشی از استراتژی فروش است

  فلسفه به وجود آمدن منو در ابتدای پیدایش رستوران‌ها، اطلاع مشتریان از غذاهای موجود در رستوران یا ساندویچی‌ها بوده. اما امروزه منو فقط برای این منظور طراحی نمی‌شود بلکه هدف از طراحی آن آشنایی مشتریان با شکل؛ مقدار، رنگ، مواد تشکیل‌دهنده و البته ترغیب آن‌ها برای سفارش بیشتر است. حال اگر در این میان برخی نکات دیگر هم رعایت شوند می‌توان تنها با کمک یک منوی غذا، سودآوری خوبی برای رستوران، کافی‌شاپ و کیترینگ‌ها به وجود آورد. این نکات به شرح زیر است:

  ✔ توجه به رنگ منو: رنگ یکی از مهم‌ترین مواردی است که شما به عنوان شخصی که رستوران را مدیریت می‌کند باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از رنگ‌های اشتهاآور مثل قرمز در دکوراسیون محیط و حتی منوی غذا می‌تواند اشتها افراد را برای غذاخوردن افزایش دهد.

  ✔ منو برای مشتری مقرون به صرفه باشد: نوشتن مقدار مواد غذایی اتفاقی است که در طراحی منوی فست‌فود بیشتر دیده می‌شود. زمانی که شما منو را طوری انتخاب می‌کنید که مشتریانتان توانایی سفارش حجم بیشتری از غذا را داشته باشند و یا با استفاده از روش‌های مختلف این موضوع را در منو ذکر می‌کنید مخاطب به این باور می‌رسد که با سفارش چند غذا سود خوبی خواهد کرد بنابراین سفارش دادن برای او راحت‌تر می‌شود.

  ✔ طرح منو بسیار مهم است: در ابتدا باید بدانید که نمی‌توان از هر طرحی برای هر نوع رستوران استفاده کرد. در واقع برای اینکه با استفاده از منو تاثیر بیشتری بر روی افراد گذاشته شود باید برای طرح منو از نوع رستوران، دکوراسیون، جو حاکم بر آن و ... الهام گرفت. به عنوان مثال طراحی منوی رستوران سنتی تفاوت بسیاری با منوی سایر رستوران‌ها دارد. استفاده از تصایر و اکسسوری‌های سنتی برای این بخش مناسب‌تر از سایرین است.

  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش طراحی بروشور، کاتالوگ و جلد کتاب

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری طراحی بروشور، کاتالوگ و جلد کتاب هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره طراحی بروشور، کاتالوگ و جلد کتاب بیشتر بدانیم

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶