Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
screenshot

شروع فعالیت در اینستاگرام


 شروع فعالیت در هر فضایی سخت و البته هیجانانگیز است. سخت، به خاطر ناآشنا بودن با فضا و هیجانانگیز به دلیل انگیزههای شخصی یا تیمی که برای راهاندازی یک کسبوکارهای وجود دارد. همیشه در مراحل ابتدایی، افراد انگیزهبالایی برای راهاندازی کسبوکار دارند اما به مرور زمان این شور و اشتیاق کمتر میشود. دلیل این اتفاق هم آشنا نبودن با شبکه اجتماعی و چالشهای پیشرو کسب‌‍وکارهای آنلاین است.

راهاندازی کسبوکار در اینستاگرام، بازوی قدرتمندی برای رسیدن به اهداف شخصی و تجاری است؛ به شرطی که برنامهریزی منطقی و دقیقی برای آن انجام دادهباشیم. چیدن استراتژی، ایجاد محتوای متنوع و جذاب، انتخاب افراد متخصص، طراحی هویت بصری، ایجاد تعامل با مخاطب، استفاده از ابزارهای تحلیلی و کار مستمر مواردی است که در هر برنامه موفقی باید وجود دارد.

سوشال برند بوک

Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook
Picture of the brandbook

کسبوکارهای زیادی قبل از شما وارد فضای اینستاگرام شدهاند و با تجربیاتی که دارند حالا یکی از رقبای شما به حساب میآیند. شما نمیتوانید این رقبا را نادیده بگیرد چون آنها به مرور زمان اعتماد مخاطبان را جلب کردهو به اصطلاح جای پای خود را محکم کردهاند. اما راهحل مناسب برای جلب توجه مخاطبان و رقابت با قدیمیترهای بازار چیست؟ اولین و مهمترین قدم برای این منظور طراحی برند بوک است. برای طراحی برندبوک و کسب اطلاع از فواید آن میتوانید با ما در استودیو انعکاس تماس بگیرید.

سوشال برندبوک یا هویت بصری پیج، یک دستورالعمل جامع و کامل است که برای استفاده هر چه بهتر از شبکههای اجتماعی تهیه میشود. این کتاب برند یا همان برندبوک تمام اطلاعات و ویژگیهای برند مثل: پرسونای برند، اهداف، نوع تعامل با مخاطب، نوع محتوا، شخصیت برند و ... را مشخص کرده است. با استفاده از برند بوک به راحتی میتوانید متوجه شوید که چگونه باید در فضای مجازی رفتار کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کرده و تعامل بهتری با آنها برقرار کنید.

لی اوت اینستاگرام

اولین سوالی که در این مورد پیش میآید این است که لیاوت چیست؟ به چیدمان پستهای پیج اینستاگرام یا طرحبندی آنها به صورتی که تم تصاویر، متنها، آیکونها و بخشهای مختلف با یکدیگر هماهنگ باشند لیاوت اینستاگرام میگویند. طراحی لیاوت یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای افزایش جذابیت بصری پیج انجام دهید؛ چرا که وقتی مخاطب وارد صفحه شما میشود اولین چیزی که او را جذب میکند ظاهر پستهای پیج است.

 لیاوت صفحه اینستاگرام باید در ارتباط با شخصیت برند، هویت بصری و استراتژی بازاریابی آن باشد تا حس نظم و تعادل را برای بیننده ایجاد کند. انتخاب رنگهای مناسب با توجه به رنگ سازمانی، فونت مناسب و یکسان برای همه پستها، الگوهای طراحی هماهنگ (که با یکدیگر هارمونی داشته باشند) و طراحی آیکونهای متناسب با این فضا از جمله مهمترین مواردی هستند که برای طراحی لیاوت اهمیت زیادی دارند.

برای اینکه چیدمان پستهای اینستاگرام باعث جذابشدن پیج شود باید مواردی را در حین طراحی لی‌اوت رعایت کرد. این موارد شامل: قراردادن تصاویر مهم، باکیفیت و جذاب در قسمتهای بالایی صفحه، استفاده از بخشهای مختلف برای معرفی محصولات، مشخص کردن دقیق نوع خدمات و قراردادن راههای ارتباطی و لینکهای مهم در قسمت بیو پیج. با توجه به موارد گفته شده بهتر است وظیفه طراحی لیاوت پیج خود را به افراد کاربلد در این حوزه بسپارید.

تقویم محتوایی

تقویم محتوایی، یک برنامهریزی همه‌جانبه برای سازماندهی و انتشار محتواهای مختلف در صفحه اینستاگرام است. این تقویم شامل همه مواردی است که برای مدیریت پیج اینستاگرام به آن احتیاج دارید. برنامه محتوایی شامل: زمانبندی انتشار پستها، نوع محتوا، هدف از انتخاب پست و استراتژی بازاریابی میشود. شاید فکر کنید که این کار نیاز به برنامهریزی ندارد و میتوان هر زمان که تمایل داشت فعالیت کرد. در صورتی که این طرز فکر، اشتباه است و در بلند باعث افت شما میشود.

داشتن تقویم محتوایی یعنی داشتن برنامهریزی دقیق برای انجام کارها. شما میتوانید به کمک این برنامه، موضوعات مورد نظر را بررسی کرده، تاریخهای مهم را برای انتشار محتوا در نظر بگیرید و استراتژی مناسبی برای پیج خود تعیین کنید. تقویم محتوا علاوه بر موارد گفته شده مزیت دیگری هم دارد. به عنوان مثال با استفاده از تقویم محتوایی، میتوانید تنوع در نوع محتواها، موضوعات و استراتژی بازاریابی خود را حفظ کنید

موارد دیگری هم برای قرارگرفتن در تقویم محتوا وجود دارد که کمی تخصصیتر است. از جمله این موارد میتوان به تعیین کلمات کلیدی، انتخاب هشتکها و استراتژی توزیع محتوا اشاره کرد. کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که کاربران با استفاده از آنها به دنبال پاسخ سوالات خود میگردند. به عنوان مثال کلمه کلیدی: خرید مانتو تابستانی عبارتی است افراد به قصد خرید مانتو سرچ میکنند پس شما باید در محتوای متنی و هشتکهای خود از آن استفاده کنید.

 

کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام

از جمله استراتژی‌های تبلیغاتی برای افزایش مخاطب یا فروش محصول و خدمات در اینستاگرام اجرای کمپین تبلیغاتی است. کمپین‌های اینستاگرامی می‌توانند شامل انواع مختلفی از محتوا باشند مثل: عکس، ویدئو، استوری‌ها، آگهی‌های تبلیغاتی و محتوای ایجاد شده توسط کاربران. برای ایجاد یک کمپین اینستاگرام موفق، باید به هدف خود برای کمپین، مخاطبان مورد نظر، نوع محتوا و بودجه خود توجه کنید. 

انواع مختلفی از کمپین‌ها وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود. شما هم می‌توانید با توجه به بودجه و نیاز صفحه خود یکی از این موارد را انتخاب و اجرا کنید:

✔ تبلیغات پرداختی: منظور از تبلیغات پرداختی، تبلیغاتی است که اینستاگرام در ازای دریافت پول برای شما انجام می‌دهد مثل: Instagram ads. نتیجه چنین تبلیغاتی افزایش آمار بازدید پیج و فروش محصولات یا خدمات است.

✔ برگزاری مسابقات: برگزاری مسابقه و در نظر گرفتن هدایایی برای برندگان آن در بیشتر اوقات نتیجه‌بخش بوده و هست. این کار علاوه بر افزایش بازدید و نرخ تبدیل باعث جلب اعتماد مخاطبان هم می‌شود.

✔ همکاری با افراد مطرح در اینستاگرام: می‌توان از افرادی که پیج‌های قوی دارند و تعامل آن‌ها با مخاطبان بالاست به عنوان سفیر برند یا همکاران تبلیغاتی استفاده کرد. این افراد را می‌توان از بین مدل‌های مطرح، بلاگرها، بازیگرها انتخاب کرد.

محتوای اینستاگرام

 • بیشتر موارد گفته شده در قسمت‌های قبل را می‌توانید در نمونه کارهای بالای صفحه مشاهده کنید. اولین نکته‌ای که در این نمونه کارها جلب توجه می‌کند طراحی لی‌اوت و نحوه چیدمان پست‌های صفحه است. به عنوان مثال: تداوم استفاده از رنگ‌های سازمانی در همه پست‌ها، استفاده از فونت مشابه برای محتواهای متنی، رعایت موارد متناسب با شخصیت برند از جمله مواردی است که در تصاویر بالا رعایت شده است. استودیوی تبلیغاتی انعکاس با در نظر گرفتن این نکات به شما کمک می‌کند یک صفحه اینستاگرامی ایده‌آل و موفق داشته باشید.

  تحلیل، آنالیز و ارائه گزارش   

  تحلیل و آنالیز پیج اینستاگرامی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید به صورت مداوم انجام شود. در واقع بازخورد تمام رفتارهایی که در پیج اینستاگرامی انجام می‌دهیم باید به صورت کامل آنالیز شود تا با اطلاع از نکات مثبت و منفی صفحه را بهینه‌ کنیم. استفاده صحیح و مداوم از تکنیک گزارش‌دهی در اینستاگرام کمک می‌کند تا بر اساس داده‌ها و آمارهای دقیق، استراتژی‌های موثری را برای رشد خود در اینستاگرام تدوین کنید.

  تحلیل پیج اینستاگرامی با چند روش انجام می‌شود که بهتر است از همه این روش‌ها به صورت هماهنگ استفاده کنیم. ویدیو روبه‌رو نمونه‌ای از فایل گزارش یک صفحه فروشگاهی است که در آن همه مواردی که باید برای ارتقا صفحه مورد استفاده قرار بگیرد لحاظ شده است. فراموش نکنید که با گزارش‌دهی اصولی می‌توانید به صورت دقیق، نظرات و بازخوردهای مخاطبان خود را در مورد محتوای ارائه شده، کمپین‌های تبلیغاتی و تعاملات با کاربران دیگر مشاهده کنید.

  خدمات تبلیغاتی اینستاگرام


  ارائه خدمات اینستاگرام مارکتینگ یعنی ارائه هر اقدامی که منجر به جذابیت بیشتر پیج و افزایش دنبال‌کنندگان شود. اینستاگرام بستری است که برای پیشرفت به تولید محتوای به‌روز و تعامل با مخاطب نیاز دارد. بنابراین خدمات ارائه شده برای این پلتفرم در شرکت‌های تبلیغاتی حول محور محتوا و افزایش تعامل می‌گردد. پس اگر مالک کسب‌وکار اینترنتی هستید و اکانت‌های خدماتی، فروشگاهی، آموزشی و ... دارید برای پیشرفت کسب‌وکارتان باید محتوای جذاب و مخاطب‌پسند ارائه کنید. برای خلق چنین محتوایی باید از یک تیم که شامل استراتژیست، تولیدکننده محتوا، گرافیک دیزاینر و کارشناس شبکه اجتماعی است کمک بگیرید.

  شناخت ویژگی‌های اینستاگرام مهم‌ترین چیزی است که حرفه‌ای‌ها را از افراد عادی در این حوزه متمایز می‌کند! اگر شما نیز مالک یک آنلاین‌شاپ یا به طور کلی هر کسب‌وکاری در بستر اینستاگرام هستید باید بدانید که قابلیت‌های اینستاگرام به هر کسب‌وکاری اجازه پیشرفت می‌دهد به شرطی که درست و به موقع استفاده شود. تیم دیجیتال مارکتینگ و سوشال مدیای استودیو انعکاس با تکیه بر تجارب و دانش خود می‌تواند شما را تا رسیدن به قله‌های موفقیت همراهی کند. 

  روند انجام خدمات اینستاگرام در استودیو انعکاس

  مراحل انجام پروژه‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی با سایر خدمات تبلیغاتی تفاوت‌های زیادی دارد. به طور مثال مدت همکاری در این نوع پروژه‌ها بیشتر است زیرا روند انجام آن نیاز به تحلیل و آنالیز دارد. با توجه به موارد گفته‌ شده مراحل انجام خدمات اینستاگرام در استودیوی انعکاس به ترتیب زیر است. شما می‌توانید در تمام این مراحل نظرات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید:

  • ثبت سفارش برای انجام خدمات اینستاگرام
  • برگزاری جلسه برای شنیدن اهداف و نظرات شما
  • تحلیل پیج اینستاگرام توسط کارشناسان بخش سوشال
  • تهیه تقویم تولید محتوا و هماهنگی برای تولید پست و استوری
  • قراردادن پست و استوری‌ها طبق موارد ذکرشده در تقویم
  • آنالیز صفحه و ارائه گزارش به صورت ماهیانه

  خدمات اینستاگرام در استودیو انعکاس

  ما در استودیوی انعکاس، خدمات مربوط به بخش سوشال مثل خدمات لینکدین، اینستاگرام و به طور کلی هر پلتفرم دیگری را ارائه می‌دهیم. منظور از ارائه خدمات در این شبکه‌ها تحلیل، فعالیت و آنالیز صفحه با هدف ارتقا جایگاه آن است. از جمله مهم‌ترین اقدامات ما برای رسیدن به این هدف شامل موارد زیر می‌شود:

  مدیریت پیچ اینستاگرام: افزایش بازدهی پیج شما به میزان زمانی که برای آن صرف می‌کنید بستگی دارد. برای اینکه یک پیج موفق داشته باشید باید زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. بیشتر افراد زمان و اطلاعات زیادی در این مورد ندارند بنابراین بحث مدیریت اکانت اینستاگرام یا ادمینی پیش می‌آید. ادمین کسی است که با مدیریت درست یک اکانت باعث بیشتر دیده‌شدن آن و حرکت در مسیر درست می‌شود. 

  امنیت پیج: دسترسی به اکانت‌های اینستاگرامی کار چندان دشواری نیست. به همین دلیل اشخاص زیادی می‌توانند به مدیریت صفحه شما دسترسی پیدا کنند و این برای شما دردسرساز است. در این میان اکانت‌هایی که تعداد فالوور بالاتری دارند احتمال هک شدنشان بیشتر از سایرین است. به همین دلیل باید اطلاعات امنیت آن را ارتقا داده و از داده‌ها بک‌آپ یا پشتیبان بگیرند.

  تولید محتوا: حتما این جمله را شنیده‌اید که "محتوای خوب پادشاه است" با استناد به این جمله می‌توان ادعا کرد که تولید محتوا مهم‌ترین بخش برای رونق گرفتن یک صفحه اینستاگرامی است. چیزی که نظر کاربران را به خود جلب می‌کند محتوا است. انتشار یک محتوای باکیفیت در زمان درست می‌تواند اتفاقات خوبی را برای صفحه اینستاگرام شما رقم بزند. تولید محتوای اینستاگرامی شامل، عکاسی صنعتی، ساخت ویدیو (مثل سینماگرافی)، توضیحات متنی یا کپشن می‌شود.

  تبلیغات: تبلیغات هدف‌مند یکی از راه‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن در مدت کوتاهی بازدهی خوبی گرفت. تبلیغات اینستاگرامی انواع و روش‌های مختلفی دارد که انتخاب آن‌ها با توجه به شرایط، نیاز و هدف شما صورت می‌گیرد. تبلیغات با نشان دادن محتوای شما به کاربران دیگر منجر به افزایش فالوور شما می‌شود.

  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش خدمات تبلیغاتی اینستاگرام

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری خدمات تبلیغاتی اینستاگرام هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره خدمات تبلیغاتی اینستاگرام بیشتر بدانیم

  فواید حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها
  فواید حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها

  فعالیت در شبکه‌ اجتماعی برای کسب و کارهای مختلف به عنوان یک فرآیند بازاریابی در نظر گرفته می‌شود. برای بازاریابی در این بستر  تلاش می‌شود تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، فروش و شناخت برند را افزایش داده و مشتریان جدیدی را جذب کنیم.

  طراحی قالب پست و استوری اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟
  طراحی قالب پست و استوری اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

  طراحی قالب گرافیکی اینستاگرام یک طرح بصری یا الگویی است که برای استفاده در پست‌ها و صفحه‌های اینستاگرام ساخته می‌شود. این قالب‌ شامل عناصری همچون تصاویر، فونت‌ها، رنگ‌ها، آیکون‌ها و سبک‌های بصری متنوع است که با هدف جذب توجه کاربران و ایجاد هماهنگی در نمایش پست‌ها طراحی می‌شود.

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶