ساخت پادکست

ساخت پادکست یک روش جذابر برای بیشتر شنیده شدن محتوای متنی است. همه ما داستان شنیدن را دوست داریم و از اینکه ماجرایی را شنیده و در نهایت از پایان آن مطلع شویم لذت می‌بریم. بنابراین می‌توان پادکست را از جمله روش‌ها برای تولید محتوای جذاب دانست. اما فراموش نکیم که این محتوای تولید شده به شرطی برای مخاطب جذاب است که اصول و قواعد آن رعایت شود.به بیان ساده‌تر برای تولید پادکست حرفه‌ای باید بدانیم چه نوع محتوایی با چه روشی باید ضبط شود. انواع روش‌های تولید پادکست در بخش زیر آورده شده. برای ضبط هر کدام از این  پادکست‌ها می‌توانید با ما در استودیو انعکاس تماس بگیرید.

انواع پادکست‌های دیگر شامل: داستان: پادکست داستانی روایت یک قصه است که اغلب یک نریتور یا گوینده دارد. گاهی نیز چند نفر در نقش‌های مختلف دیالوگ‌های مربوط به خودشان را با لحن مناسب با آن شخصیت می‌خوانند. سرگذشت افراد  مشهور و داستان زندگی،عاشقانه، جنایی و ... شامل این بخش می‌شوند. مئولوگ یا تک گویی: تک گویی نوعی خوانش تک نفره است که در آن متن کامل توسط یک گوینده خوانده می‌شود. این سبک برای ساخت پادکست‌های آموزشی، گزارش یک رویداد یا شرح حال کاربرد دارد.  مصاحبه:  پادکست هایی که با روش پرسش و پاسخ ضبط می‌شوند از این دست هستند. این نوع از محتوای صوتی شنوندگان زیادی دارد زیرا شنیدن دو صدای متفاوت در یک پادکست احتمال خستگی شنونده را کاهش می‌دهد.  

 

 

 

مراحل ساخت پادکست در استودیو انعکاس

پروسه ساخت انواع پادکست‌ها در استودیو انعکاس به ترتیب زیر است. شما می‌توانید در طول این مراحل، نظرات و پیشنهاداتتان را با کارشناسان ما در میان بگذارید.
  • ثبت سفارش ساخت پادکست
  • برگزاری جلسه برای شنیدن نظرات شما
  • پیدا کردن ایده برای ساخت پادکست
  • تولید محتوا متنی پادکست
  • ضط پادکست در استودیو
  • صداگذاری و انتخاب موزیک
  • تحویل پروژه در زمان تعیین شده

دیگر انواع پادکست‌ها

قبل از هر چیزی باید بدانید که برای ساخت پادکست‌های زیر نیاز به استفاده از خدمات گویندگی و نریشن دارید. فایل‌های صوتی که با این عناوین ساخته می‌شوند حال و هوای متفاوت‌تری دارند. 

پادکست موسیقی: پادکست‌هایی که در زمینه موسیقی ساخته می‌شوند یکی از پرطرفدارترین‌انواع پادکست هستند. این فایل‌های صوتی فقط محدود به میکس چند موزیک نتیست و موارد مثل داستان تولید یک قطعه یا تفسیر شعر آن نیز در این دسته قرار می‌گیرد. اگر سایت‌های پخش یا تولید پادکست را ببینید متوجه خواهید شد که بیشترین انواع فایل‌های صوتی مربوط به همین نوع است.

 پادکست انگیزشی: نمونه این آثار صوتی را در فضاهای مختلف از جمله  اینستاگرام زیاد شنیده‌اید. این فایل‌های صوتی جز پادکست‌های روانشناسی نیز به حساب می‌آیند و هدف از تولید آن‌ها ترغیب افراد برای انجام کار یا رفتارهای متفاوت است. پادکست‌های انگیزشی عموما با سبک وات کست ضبط می‌شود. در این سبک محصول کار ویدویی است که در آن هم صدای گوینده یا گویندگان را می‌شنوید و هم تصویر آن‌ها را می‌بینید.

پادکست آموزشی: هدف از تولید این فایل‌های صوتی تعلیم و انتقال دانش است. بیشتر افراد بر این باورند که این فایل‌های صوتی فقط مخصوص دانش آموزان یا دانشجویان است. اما این تصور نادرستی است زیرا پادکست‌ها مخاطب عام دارند. به عبارتی تولید فایل صوتی که شامل آموزش هر چیزی باشد در این دسته قرار می‌گیرد. 

 گفت و گوی آزاد: در تولید پادکست‌هایی که با این روش اجرا می‌شوند دو یا سه گوینده حضور داشته و در مورد موضوعی بحث کرده یا داستانی را روایت می‌کنند. حضور چند شخص و شنیدن صداهای متفاوت فضا را به یک گفتوگوی واقعی تبدیل می‌کند. برای تولید این جنس پادکست‌ها نیز از روش وات کست استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

مشتریان

برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

هزینه

مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

سوالات متداول

شاید سوال شما هم باشد

سفارش ساخت پادکست

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دوره های آموزشی

به دنبال یادگیری ساخت پادکست هستید؟

نظر مشتریان

مشتریان ما چه می گویند؟

افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

مقالات

درباره ساخت پادکست بیشتر بدانیم

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین اول قدم، صحبت کردن ما با همدیگه هست.