صداگذاری و انتخاب موزیک


 صداگذاری و انتخاب موزیک برای ایجاد حس و حال بهتر یک ویدیو یا فایل صوتی ضروری است. انتخاب موزیک یعنی قرار دادن تاثیرگذارترین ملودی بر روی کلیپ یا فایل صوتی برای ایجاد احساس بهتر. موزیک یک اثر باید متناسب با موضوع و حال‌وهوای آن باشد. اگر انتخاب موزیک به درستی انجام شود به ماندگاری آن اثر کمک شایانی می‌کند. خلاف این موضوع نیز صادق است اگر موسیقی خوبی برای یک ویدیو انتخاب نشود شاید ببیندگان نیز موضوع اصلی یا هدف ساخت آن را نیز درک نکنند.

صداگذاری به معنی اضافه کردن اصوات بر روی ویدیو است. این صداها برای اینکه احساسات مخاطب را تحریک کنند گاهی به صورت اغراق‌آمیز و گاهی به صورت زیر صدا به ویدیو اضافه می‌شوند (با توجه به اهمیت آن). صحبت کردن یک راوی در بخشی از ویدیو، اضافه کردن افکت‌های صوتی  و ضبط صدای واقعی شامل خدماتی می‌شود که ما با عنوان خدمات صداگذاری و انتخاب موزیک در استودیو انعکاس ارائه می‌دهیم.

 

 

 

مراحل انجام پروژه صداگذاری و انتخاب موزیک

خدمات صداگذاری و انتخاب موزیک برای فایل‌های صوتی یا ویدیوها به صورت کامل در استودیو ما انجام می‌شود. شما می‌توانید در این پروسه هر زمانی که ایده جدیدی داشتید آن را با ما در میان بگذارید. مراحل انجام پروژه در استودیو انعکاس به ترتیب زیر است:

 • ثبت سفارش صداگذاری
 • برگزاری جلسه برای شنیدن نظرات شما
 • اجرای پروژه
 • ادیت و تدوین
 • بازبینی ویدیو یا فایل خروجی (در صورت نیاز)
 • تحویل پروژه در زمان تعیین شده
نمونه کارها

نمونه کارهای صداگذاری و انتخاب موزیک

برای مشاهده نمونه کارها بر روی آن ها کلیک کنید.

 • همه نمونه کارها
  همه نمونه کارها

   روش‌های متداول برای صداگذاری و انتخاب موزیک

  نریشن: گاهی لازم است در بخش‌هایی از ویدیو شخصی در مورد قسمت‌هایی از آن توضیحاتی ارائه دهد. در این زمان از فرد یا افردی با عنوان گوینده یا نریتور برای این کار استفاده می‌کنیم. گویندگی و نریشن یکی از خدمات مربوط به محتواهای صوتی است که در آن شخص گوینده با استفاده از تکنیک‌های فن بیان متن از پیش تعیین شده‌ای را روخوانی می‌کند.

  ضبط صداها به صورت رئال:  بعضی اوقات در زمان فیلمبرداری صداها به خوبی ضبط نمی‌شوند به طور مثال صدای افتادن یک لیوان گوش‌خراش‌تر یا حتی ضعیف‌تر ضبط می‌شود. در نتیجه تاثیر خوبی بر روی ویدیو نخواهد داشت. در این زمان صدای افتادن لیوان را به صورت واقعی ضبط کرده و بر روی ویدیو قرار می‌دهیم. 

  استفاده از افکت‌های صوتی: برای بعضی از کلیپ‌ها به خصوص ویدیوهایی که با نرم‌افزارها ساخته می‌شوند مثل  ساخت موشن‌گرافیک از افکت‌های صوتی استفاده می‌کنیم. افکت‌ها صداهایی هستند که در استودیو با استفاده از تجهیزات ساخته شده و سپس در مرحله میکس به ویدیو اضافه می‌شوند. از این افکت‌ها برای ساخت سایر ویدیوها نیز استفاده می‌شود.

  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش صداگذاری و انتخاب موزیک

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری صداگذاری و انتخاب موزیک هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره صداگذاری و انتخاب موزیک بیشتر بدانیم

  تجهیزات و لوازم ضروری برای استودیو ضبط صدا
  تجهیزات و لوازم ضروری برای استودیو ضبط صدا

  ضبط کردن یک فایل صوتی در خانه بجز مهارت نیاز به تجهیزات هم دارد. اگر می‌خواهید یک استودیو ضبط صدای خانگی داشته باشید باید مهم‌ترین تجهیزات ضبط صدا مثل: میکروفون، کارت صدا، هدفون، اسپیکر مانیتورینگ و اتاق آکوستیک یا اتاقک آکوستیک را فراهم کنید. داشتن تجهیزات دیگری مثل پایه میکروفون، برای شما مفید است اما ضروری نیست.

  پادکست چیست ؟ تفاوت پادکست با کتاب صوتی
  پادکست چیست ؟ تفاوت پادکست با کتاب صوتی

  به فایل‌های صوتی که در اپلیکیشن‌های پخش محتوای صوتی قابل آپلود و دانلود هستند پادکست گفته می‌شود. این فایل‌ها به صورت اپیزودی و در چندین قسمت منتشر می‌شوند و می‌توانند شامل هر محتوای متنی مثل داستان، شعر، خبر و... باشند.

  کتاب صوتی چیست ؟ کاربرد آن برای نویسندگان و ناشران
  کتاب صوتی چیست ؟ کاربرد آن برای نویسندگان و ناشران

  کتاب صوتی یا کتاب گویا متن کتابی است که توسط یک گوینده با صدای دلنشین و لحن مناسب خوانده شده و به صورت یک فایل صوتی، قابل انتشار و استفاده است. این محتوای صوتی برای آموزش کودکان، استفاده نابینایان و علاقه‌مندان کتاب کاربرد دارد.

  انتخاب بهترین موسیقی برای پادکست و کتاب صوتی
  انتخاب بهترین موسیقی برای پادکست و کتاب صوتی

  موسیقی پادکست لحن محتوای صوتی را برای مخاطب آشکار کرده و یکی از بهترین روش‌ها برای جدا کردن بخش‌های مختلف پادکست است. علاوه‌بر این استفاده از موسیقی در پادکست باعث می‌شود ذهن مخاطب درگیر شده و کمتر احساس خستگی یا یکنواختی داشته باشد.

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶