عکاسی ورزشی


عکاسی ورزشی یکی از شاخه‌های سخت و نفس‌گیر عکاسی خبری است. در مسابقات ورزشی اتفاقات مهم در کمتر از چند ثانیه رخ می‌‌دهند به همین دلیل برای ثبت تصاویر ورزشی که هیجان یک مسابقه را به تصویر می‌کشند عکاس باید تمام تلاشش را به کار گیرد. در واقع عکس‌هایی که از یک رویداد ورزشی ثبت می‌شوند باید مجموعه‌ای از تصاویری باشند که از دید تماشاچیان مخفی مانده. همین مسئله است که اهمیت ثبت تصاویر ورزشی را به خوبی نشان می‌دهد. عکاسی از سوژه‌های ورزشی همان چیزی است که یک رویداد را خاطره‌انگیز و ماندگار می‌کند. اگر می‌خواهید از یک مسابقه ورزشی تصاویر ماندگاری به جای بگذارید می‌توانید روی کمک تیم ما در استودیو انعکاس حساب کنید.

عکاسی ورزشی فقط مناسب رویدادهای مهم مثل مسابقات لیگ برتر فوتبال نیست بلکه ثبت تصاویر یک تمرین ساده، مسابقات بین مدارس، مسابقات استانی و ... نیز شامل آن می‌شود. در واقع هر رویداد ورزشی (بدون در نظر گرفتن سطح آن) برای ثبت شدن نیاز به عکاسی ورزشی دارد. شما به عنوان یک برگزارکننده قبل از هر چیزی باید از تاثیر عکس‌های خبری که از یک رویداد گرفته می‌شوند آگاه باشید. پروژه‌های عکاسی ورزشی معمولا با پروژه‌هایی مثل عکاسی غذایی تفاوت‌های زیادی دارند. به همین دلیل در قسمت پایین سعی کرده‌ایم مراحل انجام کار را به صورت مختصر برای شما توضیح دهیم.

مراحل عکاسی ورزشی، از ثبت سفارش تا تحویل پروژه:

برای انجام پروژه‌ عکاسی ورزشی چند مرحله مهم وجود دارد که در قسمت پایین می‌توانید ترتیب آن‌ها را ببینید. شما می‌توانید در تمامی این مراحل نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.


 • ثبت سفارش عکاسی حرفه‌ای از مسابقات ورزشی
 • شنیدن انتظارات و نظرات شما
 • اجرای پروژه‌ی عکاسی صنعتی از مسابقات ورزشی
 • ارسال خروجی اولیه عکس‌‌ها
 • ادیت تصاویر (در صورت نیاز)
 • تحویل پروژه

مقایسه کنید

قبل و بعد عکاسی ورزشی

انجام شده توسط استودیو تبلیغاتی انعکاس

نمونه کارها

نمونه کارهای عکاسی ورزشی

برای مشاهده نمونه کارها بر روی آن ها کلیک کنید.

 • همه نمونه کارها
  همه نمونه کارها

  قبل از سفارش عکاسی ورزشی به جزئیات دقت کنید

  در انواع عکاسی تبلیغاتی به خصوص عکاسی ورزشی توجه به جزئیات، تاثیر شگفت‌انگیزی در کیفیت کار دارد. شما به عنوان برگزارکننده رویداد یا کسی که با تیم عکاسی در ارتباط است باید از جزئیات مسابقه و مراسم اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت به بهترین نحو به تیم عکاسی کمک کنید. این همکاری در نهایت باعث می‌شود عکس‌های هیجان‌انگیز و جذابی ثبت شود. منظور از جزئیات همان نکات ریزی است که شاید بی‌اهمیت به نظر برسند اما در نهایت روی کیفیت کار تاثیر می‌گذارند. از جمله این موارد می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  • مشخص کردن جایگاه عکاسان قبل از شروع مسابقه بسیار مهم است. آماده کردن محل مناسب برای عکاس باعث می‌شود او شاهد همه‌ اتفاقات باشد و بهترین عکس‌ها را ثبت کند. 
  • به فضایی که عکس‌ها را در آن منتشر می‌کنید توجه کنید. به طور مثال اگر برای صفحه اینستاگرام نیاز به عکس دارید حتما باید مطابق با شرایط آن پلتفرم، عکاسی صورت بگیرد.
  • دانستن قوانین و شرایط بازی به ثبت عکس‌های هیجان‌انگیز و مفهومی کمک می‌کند. قبل از برگزاری مسابقه، تیم عکاسی را از نحوه برگزاری و قوانین مسابقه آگاه کنید. 
  • عکاسی در سالن با عکاسی در محیط بیرونی تفاوت دارد. یکی از مهم‌ترین مراحل انجام پروژه بازدید از محل برگزاری مسابقه است. تیم عکاسی یک یا چند روز قبل از مسابقه باید از محل برگزاری آن دیدن کنند.
  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش عکاسی ورزشی

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری عکاسی ورزشی هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره عکاسی ورزشی بیشتر بدانیم

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶