بهترین راه ایده‌یابی اولیه برای طراحی گرافیکی چیست؟

خلق یک ایده جذاب برای طرح‌های گرافیکی تبلیغاتی به گرافیست کمک می‌کند تا پیام مورد نظر را به درستی به کاربران منتقل کند. این ایده‌ها باید به صورتی باشد که جذابیت لازم برای جذب مخاطب در آن دیده شود.

با وجود رقابت‌های بسیار زیادی که در طرح‌های گرافیکی تبلیغاتی وجود دارد خلق آن‌ها ممکن است با شکست مواجه شود! در صورتی که تیم طراحی به درستی به نیازهای شما توجه نکند ایده‌های طراحی گرافیکی آن‌ها ارزشمند نخواهد بود.

 

خلق ایده طراحی گرافیک شامل چه مراحلی است؟

 

خلق ایده برای طراحی گرافیک در صورتی به موفقیت می‌رسد که بر اساس اصول و مراحل استاندارد موجود باشد. توجه کنید ایده‌هایی که بدون این مراحل طی شود موفق نخواهند بود و با استفاده از آن‌ها به نتیجه مورد انتظار خود نمی‌رسید. در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم:

تحقیق و جست‌وجو: پس از تعیین هدف به تحقیق و جست‌وجو در مورد موضوع مورد نظرتان می‌پردازید. به عنوان مثال می‌توانید از طریق جست‌وجو در اینترنت و مشاهده نمونه‌های مرتبط که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد طرح‌های مختلفی را پیدا کنید.

جمع‌آوری ایده‌ها: در این مرحله باید تمام ایده‌‌های خود را  در مورد طرح گرافیکی مورد نظر جمع آوری کنید. شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری ایده‌های خود استفاده کنید از جمله نوشتن، نقاشی، رسم نمودار و... .

تعیین اهداف: در این مرحله هدف شما برای طراحی طرح مورد نظر تعیین می‌شود. باید به دقت مشخص کنید که چه کاربردی برای طرح خود در نظر دارید و چه پیامی را می‌خواهید به مخاطبان برسانید.

پیاده‌سازی: در این مرحله به پیاده‌سازی طرح گرافیکی می‌پردازیم. با استفاده از ابزارهای طراحی گرافیکی می‌توانید ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید. چیزی که در ذهنتان است را در این مرحله پیاده‌سازی می‌کنید.

 

ایده یابی گرافیکی

 

راه‌های پیدا کردن ایده برای طراحی گرافیکی

 

ایده‌یابی یکی از مراحل حساس در خلق هنر است. ایده طراحی گرافیک پایه و اساس کار را تعیین می‌کند و ممکن است چند ساعت یا حتی چند روزی زمان‌بر باشد. با این حال مهم‌ترین بخش کار شماست که نباید ساده از آن بگذرید. خلق ایده طراحی گرافیک به سلیقه، تخصص و تجربه هر گرافیست بستگی دارد. نمی‌شود یک راه قطعی برای آن در نظر گرفت. با این حال چندین راهکار می‌تواند به طراحان کمک کند تا ایده‌های جدید و خلاقانه پیدا کنند.

برخورداری از یک روابط موثر با مشتریان می‌تواند به طراحان کمک کند تا درک بهتری از نیازهای مشتریان خود داشته باشند و طرح‌های منحصر به فردی برای برند آن‌ها ایجاد کنند. از طریق گفت‌وگو با مشتری و درک نیازها و اهداف او می‌توانید به خلق بهترین ایده طراحی گرافیک برای طراحی خود برسید که مرتبط با موضوع و تعامل موثر با مشتری باشد.

همچنین همکاری با یک گروه متخصص و هم‌اندیش می‌تواند برای پیدا کردن ایده‌های جدید و خلاقانه کمک کند. در این صورت افراد مختلف می‌توانند با استفاده از تخصص و تجربیات خود به ایده طراحی گرافیکی جدید و متنوعی دست پیدا کنند. برای پیدا کردن ایده‌های جدید شاید نیاز باشد تجربه شخصی و ذوق هنری خود را در نظر گیرید و به شکل خلاقانه‌ای با موضوعات روبرو شوید.

با تجربه و آزمایش، ایده‌های خلاقانه را پیدا کنید. به دنبال داستان‌های مرتبط با موضوع مورد نظر بگردید و با توجه به ایده اصلی داستان به تصاویر، شکل‌ها و طرح‌هایی که می‌توانند با داستان ارتباط داشته باشند فکر کنید.

همچنین با مشاهده اجسام مختلف در طبیعت، مانند گیاهان، حیوانات و سنگ‌ها، می‌توانید به ایده‌های جدیدی دست پیدا کرده و به تصویر کشیدن آن‌ها در طرح‌های خود فکر کنید. مطالعه رویکردها، روش‌ها و آثار دیگران نیز می‌تواند برای طراحان گرافیکی الهام‌بخش باشد و در به دست آوردن ایده‌های جدید و خلاقانه کمک کند.

 

تیم خلق ایده گرافیکی

 

چه سایت‌هایی برای خلق ایده‌ های طراحی گرافیک وجود دارد؟

 

سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانند برای طراحی گرافیکی الهام‌بخش باشند. می‌توانید از طراحی‌های موجود در اینترنت و نمونه‌هایی از کارهای طراحی با توجه به سبک کارها و نحوه استفاده از رنگ، فضا، شکل و فونت متن، ایده بگیرید. در ادامه چند مورد از این سایت‌ها را برای شما آورده‌ایم:

Drible: این سایت برای نمایش آثار طراحی شده توسط حرفه‌ای‌های گرافیکی است. بیشتر برای نمایش طرح‌هایی است که در حال حاضر به کار گرفته نشده‌اند.

Canva: یک ابزار آنلاین برای تولید محتوای گرافیکی است که شامل قالب‌های طراحی‌ شده برای کارهای گرافیکی مختلف از جمله طراحی کارت ویزیت، پوسته وب‌سایت و...است.

Behance: یکی از معروف‌ترین سایت‌های آنلاین برای نمایش آثار هنری و طراحی است. این سایت شامل طراحی‌های مختلف از جمله طراحی لوگو، تبلیغات، صفحات وب، برنامه‌های کاربردی و... است.

Pinterest: یک سایت بسیار معروف برای جست‌وجوی تصاویر و الهام گرفتن از آن‌ها است. با جست‌وجوی کلمات کلیدی، می‌توانید به آثار گرافیکی متنوع دسترسی پیدا کنید. این پلتفرم به صورت اپلیکیشن نیز قابل دسترسی است.