عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی بهترین تکنیک فروش محصول

عکاسی تبلیغاتی نوشیدنی از مهم‌ترین شاخه‌های عکاسی محصول است و با هدف ایجاد حس خوب در مخاطب انجام می‌شود. جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید: یک تصویر به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد. این جمله اهمیت تصاویر تبلیغاتی را به خوبی بازگو می‌کند. تیم انعکاس با در نظر گرفتن ویژگی‌های محصول و با کمک عکاسی تبلیغاتی، برند شما را در مسیر حرفه‌ای شدن همراهی می‌کند.

 

اهمیت عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی

عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی‌ها روش موثر تبلیغات در حوزه مواد خوراکی است که شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد می‌شود. یکی از اهداف عکاسی این محصولات معرفی تولیدات جدید به مخاطبین است و اهمیت ویژه‌ای در تعیین سرنوشت آن دارد. فرض کنید یک نوشیدنی جدید به تازگی وارد بازار شده است. اگر برای این محصول قبل از ورود به بازار، تبلیغات حرفه‌ای صورت نگرفته باشد استقبال چندانی از آن نمی‌شود. در حقیقت میزان جذب مشتری در محصولات جدید به تبلیغات موثر آن بستگی دارد.

تبلیغات درست باعث دزدیدن گوی سبقت از رقبا می‌شود. درک نیاز‌های مشتری و پرداختن به آن در زمان مناسب برگ برنده تولید کننده‌های تازه کار است. برای درک درست این موضوع یک داستان واقعی را روایت می‌کنیم:

سال 1357 یک شرکت تولید کننده آبمیوه در بخش خصوصی شروع به کار کرد. این شرکت به دلیل نداشتن رقیب سال‌ها بر بازار فروش محصولات نوشیدنی حکمفرمایی می‌کرد. به طوری که بعد از گذشت چندین سال تمام آبمیوه‌های صنعتی بازار را با نام او می‌شناختند. به همین دلیل شرکت‌های تازه تاسیس توان سبقت گرفتن از این غول بزرگ صنایع نوشیدنی را نداشتند. بالاخره بعد از گذشت 30 سال یعنی سال 1387 یک شرکت جدید با تکیه بر استراتژی هوشمندانه تبلیغات جامعه جوانان را هدف قرار داد. این شرکت بسته بندی‌ها را تغییر داد، طعم‌های مختلف را با هم ترکیب کرد و از همه مهم‌تر شروع به معرفی متفاوت خود با عکس و تیزر‌های تبلیغاتی کرد. بالاخره شرکت سان‌ استار موفق شد در دهه 90 تبدیل به رقیب اصلی همان غول بزرگ یعنی شرکت سن ایچ شود. برند سان استار با تکیه بر تبلیغات توانست ره صدساله را در کمتر از 20 سال بپیماید.

 

عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی های گرم

در هنگام عکاسی از نوشیدنی‌های گرم توجه به چند نکته الزامی است. ابتدا باید حس گرما را در تصاویر نشان دهیم. برای نمایش این نکته باید از یک نوشیدنی در هنگام بخار کردن عکس بگیریم و یا با استفاده از تکنیک‌های ادیت، بخار را به عکس اضافه کنیم. بک‌گراند با ترکیب رنگ‌های تیره بهترین انتخاب برای عکس تبلیغاتی با این مضمون است. با توجه به این نکات می‌توان حس واقعی بودن تصویر را به بیننده انتقال داد. در بیشتر اوقات عکاسان از فنجان برای عکاسی نوشیدنی استفاده می‌کنند. فنجان در فرهنگ‌های مختلف آسیایی، مناسب‌ترین ظرف برای نوشیدنی گرم معرفی شده است.

 

 

عکاسی تبلیغاتی از چای و قهوه:

هنگامی که صحبت از نوشیدنی‌های گرم می‌شود اولین گزینه برای همه ما چای است. این محصول انواع بسیار مختلفی دارد. چای سیاه محبوب‌ترین نوشیدنی در کشور ماست به همین دلیل بازار رقابتی بالایی دارد. لازمه حضور و دوام در این بازار تبلیغات حرفه‌ای است. استودیو انعکاس با ارائه سبک‌های جدید و خلاقانه در زمینه تبلیغات، شما را تا رسیدن به این هدف همراهی می‌کند.

قهوه از دیگر نوشیدنی‌های گرم، پرکافئین و محبوب سراسر جهان است و عکاسی تبلیغاتی از آن سبک و سیاق خاص خود را دارد. در اکثر مواقع هنگام عکاسی قهوه از دانه‌های آسیاب نشده در کنار آن استفاده می‌کنیم. دانه‌های خرد شده کم‌رنگ و بدحالت انتخاب مناسبی برای عکاسی نیستند. از قهوه سرد نباید عکس بگیریم زیرا بعد از سرد شدن ممکن است رنگ آن تیره‌تر از حالت طبیعی شود. این موضوع بر کیفیت تبلیغات اثر منفی می‌گذارد.

 

عکاسی تبلیغاتی از دمنوش‎‌:

دمنوش‌ها نوشیدنی‌های گیاهی هستند که به صورت گرم یا دم کرده استفاده می‌شوند. این نوشیدنی‌ها چای نیستند، برخی افراد به اشتباه جوشانده‌های گرم را چای می‌نامند. دمنوش‌ها خاصیت درمانی دارند و شامل شربت‌های طب سنتی نیز می‌شوند. سبک عکاسی تبلیغاتی در آن‌ها متفاوت با سایر نوشیدنی‌ها است. در هنگام عکاسی تبلیغاتی برای معرفی بهتر از گیاه سالم همان دمنوش در کنار آن استفاده می‌کنیم.

 

 

عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی های سرد

نوشیدنی‌های سرد به چند دسته خانگی، صنعتی، کافی‌شاپی و ... تقسیم می‌شوند. به دلیل تنوع بالا در نوشیدنی‌های سرد انتخاب سوژه برای عکاسی در بین آن‌ها کار راحتی است به همین دلیل می‌توان از تکنیک‌های خلاق در عکاسی از آن‌ها استفاده کرد. در استفاده از این تکنیک‌ها باید به نکات زیر توجه کرد:

نوشیدنی‌های سرد مناسب فصول گرم هستند؛ تبلیغات ‌آن‌ها در ماه‌های سرد سال بازدهی قابل قبولی ندارد.

برخی از نوشیدنی‌های سرد، ترکیبی از مایعات و برش‌هایی از میوه هستند. این نوشیدنی‌ها با نام اسموتی شناخته می‌شوند. در هنگام عکاسی این محصولات حتما باید از میوه‌های سالم و تازه استفاده کنیم.

برای بک‌گراند عکس‌ها باید از رنگ‌های تند یا سرد استفاده کنیم. زیرا هدف، نشان دادن خنکی و انتقال حس سرما به مخاطب است. درگیر کردن احساسات افراد باعث انتقال هر چه بهتر پیام یک برند به آن‌ها می‌شود.

در هنگام عکاسی از نوشیدنی‌های صنعتی توجه به شکل ظرف و نوع بسته‌بندی آن‌ها مهم است. به طور کلی توجه به این نکته در عکاسی از محصولات غذایی خوراکی بسیار مهم است. برای مثال سبک عکاسی از نوشابه انرژی‌زا با عکاسی آبمیوه متفاوت است. توجه به این تفاوت‌ها باعث افزایش بازدهی تبلیغات می‌شود.

 

 

روش های جذاب عکاسی از نوشیدنی در استودیو انعکاس

ما در استودیوی تبلیغاتی انعکاس از تکنیک‌های مختلف عکاسی برای تبلیغات موثر محصولات استفاده می‌کنیم. برخی از بهترین روش‌های عکاسی نوشیدنی در استودیو عبارتند از:

تکنیک سرعت بالا یا High fast technique:
 در این روش با استفاده از عکس‌های متوالی از لحظه‌ای که سوژه در بهترین حالت است عکس می‌گیریم.

تکنیک فتومنتاژ یا Photomontage:
در روش فتومنتاژ عکس‌ها توسط عکاس گرفته شده و مونتاژ می‌شود. او سوژه‌هایی را به عکس اضافه یا از آن کم می‌کند. فتومنتاژ هنر ترکیب خلاقانه چند عکس با هم است.

رئال خلاق یا Real Creative:
واقعی‌ترین سبک عکاسی محصول، رئال خلاق است. در این سبک همه عناصر موجود در عکس به صورت واقعی و خلاقانه توسط عکاس چیده می‌شوند. مانند استفاده از یخ و اجسام معلق در عکاسی نوشیدنی.

سبک زندگی یا Lifestyle:
همه ما با این سبک آشنا هستیم. سبک غالب عکاسی در فضای مجازی لایف استایل است. در این سبک با استفاده از فضای خانه یا فضاهای عمومی از محصول عکاسی می‌شود. در این تکنیک فقط سوژه، به صورت واضح دیده می‌شود و بک‌گراند مات است.

 

خلاقیت در عکاسی

خلاقیت در تبلیغات و معرفی محصول باعث جلب توجه بیشتر آن می‌شود. میزان استفاده از تکنیک‌های خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی بستگی به مهارت عکاس دارد. او باید تسلط لازم برای استفاده از تکنیک‌های خلاقانه را داشته باشد تا بتواند تصاویر مجذوب کننده‌ای ارائه دهد. اگر عکاس یا تیم عکاسی به درستی از یک روش جدید استفاده نکنند باعث تبلیغات منفی و کاهش اعتبار یک برند می‌شوند. استفاده از روش‌های خلاقانه فقط به شرط دقت و مهارت تاثیرگذار است.

 

 

به طور مثال در عکاسی نوشیدنی سرد استفاده از تکه‌های یخ، معلق نگه داشتن اجسام و پرتاپ قطرات نوشیدنی بخشی از تکنیک‌های خلاقیت است. از یخ برای سرد کردن نوشیدنی و ایجاد شبنم روی ظرف آن استفاده می‌کنند تا حس خنکی را به بیننده انتقال دهند؛ این روش به سرد نشان دادن فضا نیز کمک می‌کند. برای عکاسی از اجسام معلق به وسیله نخ نامرئی سوژه را آویزان کرده و در حالت‌های مختلف عکس می‌گیرند. عکاسی در هنگام پرتاب قطرات نوشیدنی کار بسیار پر زحمتی است زیرا باید در بهترین حالت بعد از پاشیدن قطرات عکس گرفته شود.

عکاسی از نوشیدنی‌های گرم و سرد تکنیک‌های مختلفی دارد. استفاده درست و بجا از این تکنیک‌ها موفقیت در تبلیغات محصول را تضمین می‌کند. تیم انعکاس با استفاده از جذاب‌ترین متد‌های عکاسی تبلیغاتی به مطرح شدن کسب و کار و افزایش اعتبار برند شما کمک می‌کند.

 

بیشتر بخوانید

عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار ، معجزه ای برای افزایش فروش
عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار ، معجزه ای برای افزایش فروش

ما از آجیل و خشکبار عکاسی می‌ کنیم تا کیفیت محصول شما را به مشتریان تان اثبات کنیم . عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار فروش شما را تضمین می کند

عکاسی تبلیغاتی از فست فود ابزاری قدرتمند برای جذب مشتری
عکاسی تبلیغاتی از فست فود ابزاری قدرتمند برای جذب مشتری

عکاسی از فینگرفود به معرفی هر چه بهتر این لقمه های خوشمزه کمک زیادی می‌کند.

عکاسی تبلیغاتی از فینگرفود ، 7 نکته جذاب عکاسی از فینگر فود
عکاسی تبلیغاتی از فینگرفود ، 7 نکته جذاب عکاسی از فینگر فود

عکاسی از فینگرفود به معرفی هر چه بهتر این لقمه های خوشمزه کمک زیادی می‌کند.

دیدگاه ها

    هنوز دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین اول قدم، صحبت کردن ما با همدیگه هست.

پشتیبانی تلفنی