عکاسی تبلیغاتی از فست فود ابزاری قدرتمند برای جذب مشتری

عکاسی تبلیغاتی از فست فود روشی موثر برای معرفی این نوع از غذاهای هیجان انگیز است. با استفاده از ترفند‌ها و تکنیک‌های عکاسی می‌توان باعث جذابیت محصولات غذایی و خلق تصاویر خوشمزه شد. همه کسب و کارهایی که در صنعت غذایی فعالیت می‌کنند نیاز به معرفی دارند. عکاسی تبلیغاتی از فست فود به شما کمک می‌کند کسب و کارتان را به صورت حرفه‌ای به مخاطبین خود معرفی کنید. استودیو انعکاس با ارائه خدمات عکاسی تبلیغاتی شما را در راه رسیدن به این هدف همراهی می‌کند.

 

جلب اعتماد مخاطبین با عکاسی تبلیغاتی از فست فود

در عکاسی تبلیغاتی فست فود هدف ما فقط فروش این نوع غذا‌ نیست بلکه نشان دادن جذابیت محصول برای مخاطب است. اگر مخاطب ما جذب تصاویر تبلیغاتی شود به صورت ناخودآگاه شروع به صحبت کردن و ترغیب دیگران برای دیدن این تصاویر می‌کند. همین امر موجب افزایش تعداد مخاطبین، جلب اعتماد و در نهایت فروش بیشتر می‌شود. هدف کلی استودیو انعکاس در عکاسی تبلیغاتی از فست فود جذب مشتریان جدید، تبدیل این افراد به مشتری‌های وفادار و در آخر افزایش اعتبار برند شما است.

برآورده کردن نیاز مشتری دیگر هدف عکاسی از فست فود است. غذاهای فست فودی تنوع بالایی دارند و به شکل‌های متنوعی سرو می‌شوند. برای معرفی این نوع غذا‌ها اگر فقط از اسم آن‌ها استفاده کنیم نمی‌توانیم ویژگی‌های مثبت آن را به مخاطب انتقال دهیم. بنابراین تلاش ما برای برانگیختن احساسات مخاطب بی‌نتیجه خواهد ماند به همین دلیل اکثر رستوران‌های فست فود از عکس غذاها در منوی خود استفاده می‌کنند. عکس‌های موجود در منو باید حرفه‌ای و جذب کننده باشند. استفاده از عکس‌های بی‌کیفیت برای معرفی غذا باعث تبلیغات منفی بر علیه آن می‌شود. از نگاه مخاطب، عکس‌های بی‌کیفیت نشان دهنده محصولات بی‌کیفیت هستند.

 

 

چرا باید عکاسی تبلیغاتی از فست فود را جدی بگیریم

ما از غذاها برای برطرف کردن یکی از نیاز‌های اصلی بدن خود استفاده می‌کنیم. اما این همه ماجرا نیست! در حقیقت غذا خوردن یکی از تفریحات سرگرم کننده به حساب می‌آید. در بین انواع غذا‌ها از فست فود برای این منظور بیشتر استفاده می‌شود. فست فودها غذاهای خوش رنگ و لعابی هستند که طرفداران بسیاری دارند. عکاسی از غذاهای فست فودی باعث به تصویر کشیدن این رنگ و لعاب و تهییج افراد برای خرید محصول ما می‌شود. طبق یک تحقیق روانشناسی نگاه کردن به عکس غذا‌ها باعث ایجاد حس گرسنگی و ترغیب شخص به غذا خوردن می‌شود. به همین دلیل در اکثر رستوران‌های فست فود از عکس آن‌ها در دکور خود استفاده می‌کنند.

عکس‌هایی که برای تبلیغات محصولات غذایی مثل فست فود یا فینگرفود استفاده می‌کنیم کیفیت و میزان حرفه‌ای بودن ما را به مخاطب نشان می‌دهد. عکس‌های حرفه‌ای مناسب‌ترین ابزار برای تبلیغات این نوع از محصولات است. برای رسیدن به هدف خود در جلب رضایت مشتری باید از تبلیغات حرفه‌ای استفاده کنیم. هر چیزی که به ذهن شما می‌رسد مناسب ارائه به مخاطبین نیست. بنابراین با استفاده از تبلیغات حرفه‌ای می‌توان رفتار مخاطب را تحلیل کرده و از مناسب‌ترین روش برای جذب آن‌ها استفاده کرد.

 

استفاده از روش‌های مناسب در عکاسی تبلیغاتی فست فود

در عکاسی تبلیغاتی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید از روش‌های مختلف و سبک‌های مناسب استفاده کرد. عکاسی فست فود معمولا با اهداف مختلفی انجام می‌شود. ممکن است این اهداف تفاوت بسیاری با یکدیگر داشته باشند در نتیجه برای ثبت تصاویر خلاقانه به سوژه و هدف از انجام عکاسی توجه می‌کنیم. برخی از این موارد شامل مثال‌های زیر است:

در هنگام عکاسی برای تالیف کتاب آشپزی باید از تم مشخصی در بک گراند همه عکس‌ها استفاده کنیم. همه عکس‌ها باید حال و هوای مشابهی داشته باشند.

عکاسی برای پوستر تبلیغاتی یا تراکت غذا‌های فست فودی شرایط متفاوتی دارد. استفاده از سوژه‌های زیاد با رنگ‌های تند و چاشنی خلاقیت از روش‌های پرطرفدار برای طراحی پوستر انواع غذاها است.

در عکس‌هایی که با هدف تولید محتوا برای سایت گرفته می‌شود باید از همه ایده‌ها و سبک‌های مختلف در کنار یکدیگر استفاده کنیم زیرا در یک سایت نیاز به تعداد زیادی عکس با موضوعات مختلف داریم.

برای عکس‌ گرفتن از غذاهای موجود در منوی رستوران فست فود باید از آن به صورت تکی با بک گراند ساده عکاسی کنیم زیرا هدف فقط نمایش آن فست فود خاص است. این نوع عکس‌ها معمولا از فاصله بسیار نزدیک گرفته می‌شود تا مواد تشکیل دهنده آن فست فود قابل تشخیص باشد.

 

 

نکات مهم برای افزایش بازدهی عکاسی تبلیغاتی از فست فود

در هنگام ایده پردازی و عکاسی از محصول باید به برخی نکات توجه ویژه‌ای داشت. این کار باعث افزایش بازدهی تبلیغات و بالا رفتن آمار فروش محصول می‌شود. موارد ذکر شده در قسمت پایین از جمله نکات مهم ایده پردازی و عکاسی تبلیغاتی هستند:

عکاسی فست فود باید به گونه‌ای انجام شود که عمده توجه مخاطب بر روی سوژه اصلی باشد.

رنگ‌های گرم مانند قرمز باعث افزایش اشتها می‌شوند. در هنگام عکاسی باید از این طیف رنگی بیشتر استفاده شود.

توجه به عناصر زیبایی شناسی بیشتر از هر چیز دیگری به جذابیت عکس‌های گرفته شده از فست فود کمک می‌کند.

در غذاهای فست فودی از مواد غذایی مثل کاهو و گوجه استفاده زیادی می‌شود در نتیجه باید به نحوه چیدن این مواد و شکل آ‌ن‌ها توجه کرد. عکس حرفه‌ای، عکسی است که به جزئیات آن به اندازه سوژه اصلی توجه شده باشد.

غذا‌های فست فود‌ی به دو روش سرد و گرم سرو می‌شوند. در هنگام عکاسی باید سعی کنیم سردی یا گرمی غذا را به درستی به تصویر بکشیم. این کار با استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد یا تغییر نور محیط امکان پذیر است.

هرج و مرج و آشفتگی در عکس منجر به پرت شدن حواس مخاطب از سوژه اصلی می‌شود. تا حد امکان باید جلوی ریخت و پاش و به وجود آمدن بی‌نظمی در عکس‌ها را بگیریم. سوژه اصلی باید واضح‌ترین بخش عکس باشد.

استفاده از تجهیزات نورپردازی به مدت طولانی باعث افزایش حرارت محیط و بدشکل شدن غذا می‌شود. مثلا اگر از سس استفاده کنیم با گذشت زمان این سس حالت ماسیدگی پیدا می‌کند و باعث بی‌کیفیت نشان دادن محصول می‌شود. سرعت عمل داشتن در عکاسی یکی از فاکتور های مهم در افزایش کیفیت عکس‌ها است.

 

 

عکاسی خلاقانه مسیر موفقیت را کوتاه می‌کند

خلاقیت باعث درگیر شدن ذهن مخاطب می‌شود. زمانی که در عکاسی تبلیغاتی از جزئیات یا حتی سوژه‌های عجیب استفاده می‌کنیم باعث دقت افراد بر روی تصویر می‌شویم. تصاویری که از حالت ساده و معمولی خارج شده باشند برای مخاطب جذاب هستند و باعث تبلیغات مثبت یک برند می‌شوند. عکس بالا مثال خوبی برای تبلیغات خلاقانه است. مرغ سوخاری که به شکل دود از اگزوز یک ماشین مسابقه در سرعت بالا خارج می‌شود نشان دهنده گرم بودن این غذای فست فودی در هنگام سرو  است. به طور کلی تبلیغات خلاقانه زمانی تاثیر گذار هستند که ایده‌پردازی جدیدی داشته باشند.

استفاده از نکات بالا می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان رستوران، کافی شاپ یا هر گونه کسب و کار مربوط به فست فودها را رونق ببخشد. استودیو انعکاس با در نظر گرفتن تمامی این نکات به شما در تبلیغات پربازده محصولات خود و ایجاد یک برند معتبر کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید

عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار ، معجزه ای برای افزایش فروش
عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار ، معجزه ای برای افزایش فروش

ما از آجیل و خشکبار عکاسی می‌ کنیم تا کیفیت محصول شما را به مشتریان تان اثبات کنیم . عکاسی تبلیغاتی از آجیل و خشکبار فروش شما را تضمین می کند

عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی بهترین تکنیک فروش محصول
عکاسی تبلیغاتی از نوشیدنی بهترین تکنیک فروش محصول

عکاسی از فینگرفود به معرفی هر چه بهتر این لقمه های خوشمزه کمک زیادی می‌کند.

عکاسی تبلیغاتی از فینگرفود ، 7 نکته جذاب عکاسی از فینگر فود
عکاسی تبلیغاتی از فینگرفود ، 7 نکته جذاب عکاسی از فینگر فود

عکاسی از فینگرفود به معرفی هر چه بهتر این لقمه های خوشمزه کمک زیادی می‌کند.

دیدگاه ها

    هنوز دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین اول قدم، صحبت کردن ما با همدیگه هست.

پشتیبانی تلفنی