عکاسی آثار هنری و تابلو نقاشی


شما به عنوان یک هنرمند یا گالری‌دار برای معرفی و فروش آثار هنری خود باید از تکنیک‌های عکاسی حرفه‌ای استفاده کنید. عکاسی از آثار هنری بیشتر از هر چیزی جنبه تبلیغاتی دارد. یعنی شما به طور معمول زمانی به ثبت تصاویر حرفه‌ای نیاز دارید که قصد تبلیغ و فروش محصولاتی مثل: نقاشی، خطاطی، منبت، معرق، مجسمه‌ها، ظروف سفالی و ...است که به خودی‌خود سوژه‌های چالش‌برانگیزی برای عکاسی هستند.  را داشته باشید. پس اگر قصد معرفی و به فروش رساندن آثار هنری را دارید می‌توانید روی کمک نیم ما در استودیو انعکاس حساب کنید. 

نمایش اصولی یک اثر هنری در قیمت‌گذاری آن موثر است. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که نحوه معرفی معرفی یک اثر روی قیمت گذاری آن تاثیرگذار است. زمانی که شما از یک تصویر واضح، باکیفیت و جذاب که نور پردازی درستی نیز دارد استفاده کنید در واقع مخاطب را مجذوب آن تابلوی کرده‌اید. این موضوع ناخودآگاه نظرعلاقمندان زیادی را به اثر شما جلب می‌کند در نتیجه آن اثر با اقبال عمومی مواجه شده و خریداران زیادی پیدا می‌کند. پس اگر می‌خواهید تابلوی شما در منصفانه‌ترین حالت قیمت‌گذاری و فروخته شود در نمایش بی کم‌وکاست آن کوتاهی نکنید. 

مراحل عکاسی حرفه‌ای از آثار هنری در استودیو انعکاس:

برای ثبت تصاویر نقاشی‌ها یا تابلوهای شما با توجه به لوکیشن عکاسی مراحل آن مشخص می‌شود.

 • ثبت سفارش عکاسی صنعتی از آثار هنری
 • برگزاری جلسه (برای تعیین لوکیشن عکاسی و نحوه انجام کار)
 • انجام پروژه عکاسی
 • ادیت تصاویر
 • ارسال فایل اولیه
 • بازبینی و ادیت (در صورت نیاز)
 • تحویل پروژه در زمان تعیین شده

نمونه کارها

نمونه کارهای عکاسی آثار هنری و تابلو نقاشی

برای مشاهده نمونه کارها بر روی آن ها کلیک کنید.

 • همه نمونه کارها
  همه نمونه کارها

  اصول تبدیل یک عکس به اثر هنری

  قبلا به صورت مختصر توضیح دادیم که عکاسی تجاری از آثار هنری، به هر چه بهتر دیده‌شدن آن‌ها کمک می‌کند. اما سوالی که همیشه از ما پرسیده می‌شود این است که چگونه از یک تابلوی نقاشی یا خطاطی عکس‌های تبلیغاتی می‌گیرید؟  در عکاسی از آثار هنری رعایت سه اصل  پایین باعث نمایش اصالت یک اثر خلق‌شده می‌شود:

  نورپردازی: نورپردازی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در عکاسی تجاری و صنعتی به درستی انجام شود. در عکاسی تبلیغاتی از تابلوی نقاشی نیز استفاده از نور درست مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد. به طور مثال در هنگام عکاسی باید طوری نور را تنظیم کرد که بر روی تابلوی هیچگونه سایه روشنی ایجاد نشود یا از نورهای مرتبط با موضوع اثر استفاده شود. به بیان ساده‌تر زمانی که فضای یک نقاشی سرد است نباید از نورهای گرم در نورپردازی آن استفاده کنیم و یا برعکس. فراموش نکنید که رعایت اصول نورپردازی  یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی است

  ادیت تصاویر: عکس یک اثر هنری باید دقیقا مشابه با نمونه واقعی آن باشد. در این سبک از عکاسی تبلیغاتی باید به گونه‌ای از تکنیک‌های ادیت تصویر استفاده کرد که کوچک‌ترین تفاوتی بین این دو ایجاد نشود در غیر این صورت شما متهم به فریبکاری خواهید شد. ادیت عکس یک اثر هنری فقط باید ایرادات جزئی آن را برطرف کند.

  چیدمان در عکاسی: برای عکاسی تبلیغاتی از آثار هنری اصولا فضاسازی خاصی انجام نمی‌شود و این عکس‌ها به حالت زمینه سفید عکاسی می‌شوند زیرا هدف از ثبت تصاویر این محصولات نشان دادن جزئیات آن است. اما در بعضی اوقات برای نشان دادن هارمونی آثار هنری با محیط از عکاسی چیدمان استفاده می‌کنند.

  مشتریان

  برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

  هزینه

  مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

  خدمات مکمل

  شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

  سوالات متداول

  شاید سوال شما هم باشد

  سفارش عکاسی آثار هنری و تابلو نقاشی

  همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

  ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

  دوره های آموزشی

  به دنبال یادگیری عکاسی آثار هنری و تابلو نقاشی هستید؟

  نظر مشتریان

  مشتریان ما چه می گویند؟

  افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

  مقالات

  درباره عکاسی آثار هنری و تابلو نقاشی بیشتر بدانیم

  از کجا شروع کنم؟

  ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

  برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
  برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

  ۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶