عکاسی از اماکن و فضای باز


عکاسی از فضای باز یا عکاسی محیطی، حوزه‌ای است که تمرکز اصلی آن بر روی نمایش محوطه‌های باز است. این سبک از عکاسی برخلاف چیزی که به نظر می‌رسد نیازمند تجربه و مهارت زیادی است زیرا محدودیت‌های بیشتری نسبت به عکاسی محیط‌های سرپوشیده دارد. دید هنری، خلاقیت و مهارت در استفاده از نور و تجهیزات مهم‌ترین مواردی است که در عکاسی از محوطه الزامی است. عکاسی از شهربازی، عکاسی از پروژه‌های عمرانی، ساختمان‌ها، ورزشگاه‌ها، باغ تالار، رستوران روباز، پارک، سازه‌های مصنوعی و ... مثال‌هایی از عکاسی فضای باز هستند. 

از عکس‌های تبلیغاتی فضای باز در کجاها می‌توان استفاده کرد؟ عکاسی از فضای باز با هدف تبلیغات صورت می‌گیرد؛ بنابراین در هر فضایی که امکان انتشار عکس وجود داشته باشد قابل استفاده است. به عنوان مثال فضاهایی مثل: اینستاگرام، وب سایت و انواع اپلیکیشن‌ها بستری مناسب برای آپلود عکس‌های فضای باز هستند. کاربرد دیگر این تصاویر در طراحی پوستر، کاتالوگ، بروشور و چاپ بنر تبلیغاتی است. اگر برای معرفی و تبلیغات فضاهای باز نیاز به عکس و ویدیو دارید می‌توانید روی کمک تیم ما در استودیو تبلیغاتی انعکاس حساب کنید.

مراحل عکاسی حرفه‌ای از فضای باز

برای ثبت عکس‌های تبلیغاتی خوب بیش از هر چیزی نیاز به هماهنگی با کارفرما و برنامه‌ریزی در تمام مراحل آن است. کارشناسان ما در طول اجرای پروژه با شما در ارتباط هستند. روند عکاسی صنعتی از فضای باز در استودیو انعکاس شامل مراحل زیر می‌شود:

  • ثبت سفارش عکاسی
  • برگزاری جلسه برای شنیدن انتظارات و نظرات شما
  • انجام مراحل پیش تولید مثل بازدید از لوکیشن
  • انجام پروژه عکاسی تبلیغاتی از محیط
  • ادیت تصاویر
  • تحویل پروژه در زمان تعیین شدهمقایسه کنید

قبل و بعد عکاسی از اماکن و فضای باز

انجام شده توسط استودیو تبلیغاتی انعکاس

چه کار کنیم تا عکس‌های بهتری از فضای باز داشته باشیم؟

در عکاسی تبلیغاتی از فضاهای باز برخی نکات اهمیت زیادی دارند که هم تیم عکاسی و هم کارفرما باید به آن‌ها توجه زیادی داشته باشند. در اینجا ما سعی کرده‌ایم مهم‌ترین نکات عکاسی از محوطه و اهمیت آن‌ها را به صورت مختصر توضیح دهیم:

به زمان عکاسی دقت کنید: عکاسی از فضای باز یا در فضای باز با توجه به موضوع عکاسی به مهیا کردن شرایط خاصی نیاز دارد.  به طور مثال در محیط‌هایی که با نور طبیعی عکاسی می‌شود نمی‌توان در هر ساعتی از روز کار کرد. بهترین زمان برای عکاسی از فضای باز تا 2 ساعت قبل از غروب خورشید است. چرا که بعد از آن نیاز به تجهیزات عکاسی فضای باز دارید. بنابراین برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درست در پروژه‌های این‌چنینی اهمیت زیادی دارد.

ادیت متفاوتی را سفارش دهید: در ادیت عکس‌های فضای باز یا تدوین فیلم‌هایی که از فضای باز گرفته می‌شود، از عناصر بیشتری می‌توان برای جلوه دادن به تصویر استفاده کرد. به طور مثال به کاربردن پس زمینه‌های طبیعی مثل ابر، چمن و... جذابیت یک تصویر را دو چندان می‌کند. در نتیجه عکاس محدودیت کمتری برای ادیت عکس‌ها دارد. 

نیازی به وضوح پس زمینه نیست: گاهی پس زمینه تصویر آنطور که باید مرتب و تمیز نیست. از طرفی زمان و امکانات تیم برای عکاسی محدود است. در این حالت نیز می‌توان عکس‌ها را ادیت کرد و در نتیجه در شرایط خاص اصراری برای پیدا کردن یک لوکیشن کاملا مناسب وجود ندارد. به طور کلی در پروژه‌های عکاسی فضای باز تصمیم‌گیری شروع یا متوقف کردن کار به عهده تیم عکاسی است. 

مشتریان

برخی از مشتریان دوست داشتنی ما

هزینه

مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید

خدمات مکمل

شاید به این خدمات هم نیاز داشته باشید

سوالات متداول

شاید سوال شما هم باشد

سفارش عکاسی از اماکن و فضای باز

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دوره های آموزشی

به دنبال یادگیری عکاسی از اماکن و فضای باز هستید؟

نظر مشتریان

مشتریان ما چه می گویند؟

افتخار می کنیم که در طی چند سال فعالیت توانسته ایم رضایت همه مشتریان خود را جلب کنیم.

مقالات

درباره عکاسی از اماکن و فضای باز بیشتر بدانیم

از کجا شروع کنم؟

ما گوش دادن رو خوب تمرین کردیم

برای این که بتونیم کار شما رو خوب انجام بدیم، باید بتونیم نکات مد نظر شما رو خوب گوش کنیم.
برای همین، اولین قدم صحبت کردن ما با همدیگه است.

۰۲۱-۲۲۸۴۴۸۴۶